صادرات موفق اهمیت و نحوه صادرات موفق 2

اهمیت و نحوه صادرات موفق ۲

صادرات موفق اهمیت و نحوه صادرات موفق 2

صادرات موفق کالا

فرآیند تجارت و صادرات موفق کالا امری پیچیده و نیازمند درک و تحلیل درست آن می باشد. اصول سرمایه گذاری، تعیین هدف و نحوه اجرای نقشه دستیابی به هدف باید با دید باز و علم بروز شده در تجارت انجام بپذیرد. یکی از مهم ترین آن ها، استفاده از افزاد یا شرکت هایی است که تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.

در مقاله قبل با عنوان اهمیت و نحوه صادرات موفق – قسمت اول به ۵ مورد از نکاتی که به موفقیت در تجارت و فرآیند صادرات منجر می شود اشاره کردیم. حال به ۵ مورد بعدی خواهیم پرداخت.

۶- به متخصص خود اعتماد کنید

نیاز به یک شرکت با تخصص و تجربه کافی برای صادرات محصولات و ارائه مشاوره های تجاری، بسیار ضروری است. چرا که شرکت های حمل و نقل باتجربه تمامی خدمات مورد نیاز شما را برای انجام صادرات موفق در اختیار شما قرار می دهند. آماده سازی و مدیریت اسناد و مدارک مورد نیاز، مراحل انتقال و عملیات گمرکی، شناسایی هزینه ها و مدیریت منابع مالی موردنیاز حمل محموله ها و بسیاری عملیات دیگر، همگی توسط شرکت حمل و نقل انجام خواهد شد.

شرکت حمل و نقل ساعی ترابر آرشام با مدیریت صحیح و تجربه کافی در امر صادرات انواع کالا، مخصوصاً صادرات محصولات پتروشیمی می تواند عاملی باشد برای موفقیت شما در تجارت و صادرات کالاهای شما.

۷- کالاهای خود را پیگیری کنید

کالاهای شما پس از رسیدن به مقصد و بدست مشتری باید ارزیابی شوند که این کالا به چه میزان و با چه قیمتی به دست مشتریان نهایی رسیده است. سلیقه ها و بازخوردها چگونه بوده و چه عواملی باعث ایجاد درخواست بیشتر می شود. این ها اطلاعاتی هستند که نقشه راه شما را در آینده کسب و کارتان طراحی می کنند.

۸- ملاحظات قانونی

قوانین تجاری در کشورهای مختلف متفاوت هستند. درک صحیح از قوانین صادرات و واردات کشور مورد نظر امری ضروری است که باید به آن قبل از انجام روند صادرات لحاظ شود. شرکت های حمل و نقل می توانند شما را برای این نیاز مشاوره و راهنمایی کنند و در صورت بروز مشکل به وکلای بین المللی ارتباط دهند.

یکی از این قوانین که بسیار سختگیرانه و متفاوت است، اعتبار گواهینامه و انطباق محصولات شما با قوانین آن کشور است. همینطور قوانین مربوط به حقوق مالکیت معنوی و علامت تجاری ثبت شده شما.

۹- استفاده از روش حمل و نقل مناسب

حال که شما تمامی مراحل فروش کالای خود را طی کردید، حمل و نقل آن ها و رساندن محموله فروخته شده به دست مشتری، توسط شرکت ترابری انجام خواهد شد. انجام تمامی مراحل حمل، بیمه، ترخیص کالا، عملیات گمرکی، بسته بندی و استفاده از روش حمل و نقل مناسب برای کالاهای شما بعهده شرکت حمل و نقل می باشد.

۱۰- وقت شناس و آینده نگر باشید

سعی کنید در زمان ذکر شده در قرارداد، کالا را ارسال و بدست مشتریان خود برسانید. وقت شناسی و کمترین میزان اتلاف وقت و هزینه در ارسال و تحویل محموله باعث پایداری مشتری شما خواهد شد. سعی کنید ارتباط خود را پس از ارسال و تحویل، با مشتری خود نگه دارید و بدنبال گسترش تجارت خود باشید.

بنابراین هدف گذاری و تحلیل بازار را جدی بگیرید و از دانش و تجربه شرکت های متخصص در این زمینه استفاده کنید.

شرکت ساعی ترابر آرشام می تواند شما را در این امر یاری نماید. پس کافیست با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان ما، مشاوره خود را دریافت نمائید.

تهیه و تالیف: ساعی ترابر آرشام

این مطلب به این زبان ها نیز موجود است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت تماس و چت با کارشناسان شرکت برای دریافت خدمات و مشاوره بر روی کارشناس موردنظر کلیک فرمائید...
WeCreativez WhatsApp Support
Sales Team
Mr.Shahbazi
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Sales Team
Mr.Moradi
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Sales Team
Mrs.Yazdanmehr
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Sales Team
Mrs.Rafiee
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Sales Team
Mr.Pahlevan
Available
WeCreativez WhatsApp Support
Sales Team
Mrs.Mehraban
Available