تعطیلی بنادر غرب هرمزگان تا پایان این هفته Closing the ports of western Hormozgan until the weekend

تعطیلی بنادر غرب هرمزگان تا پایان این هفته

تعطیلی بنادر غرب هرمزگان تا پایان این هفته Closing the ports of western Hormozgan until the weekend

به گزارش ساعی ترابر آرشام از وبسایت اطلاع رسانی جامعه دریایی، به گفته معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان، از روز پنج شنبه ۳۰ دی تا روز جمعه اول بهمن ماه از فعالیت شناور‌های صیادی سبک و سنگین، تفریحی و سنتی در بنادر غرب استان هرمزگان جلوگیری می‌شود.

خداداد پلاشی در این رابطه اعلام کرد: طبق اطلاعیه هواشناسی استان هرمزگان، با شروع وزش تند باد شمال غربی با سرعت ۶۰ کیلومتر ارتفاع موج در برخی نقاط حدود ۴.۵ متر خواهد رسید.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع اخطاریه منع تردد دریایی برای تمامی شناورهای مسافری، تفریحی، صیادی و تجاری صادر و از هر گونه دریاروی شناورها ممانعت جلوگیری می‌شود.

معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان با بیان اینکه وخامت شرایط بد جوی همراه با کاهش دید افقی، گرد و غبار محلی و مواج شدن دریا همراه خواهد بود، توصیه کرد: تمامی شناورهای درحال تردد در حوزه غرب استان نسبت به ورود به موج شکن‌ها و حوضچه بنادر اقدام نمایند.

به گفته پلاشی، همچنین شناورهای در لنگرگاه از سلامت تمامی سیستم های ناوبری و مخابراتی اطمینان حاصل نموده و موتورهای شناور آماده و سوخت کافی نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد: بومیان جزایر نیز نسبت به خروج بیماران نیاز به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در آخر هفته جاری اقدام و نسبت به تامین مایحتاج خود نیز پیش بینی‌های لازم را انجام دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد:  تمامی اطلاعات در خصوص باز بودن مسیرها و فعالیت بنادر از برج کنترل بنادر استعلام و در صورت بروز هرگونه سوانح دریایی و یا درخواست کمک با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی ۱۶ vhf ارتباط رادیویی حاصل نمایند.

تهیه و تالیف: ساعی ترابر آرشام

 

این مطلب به این زبان ها نیز موجود است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *