شرایط و قوانین حمل و نقل

شرایط و قوانین حمل و نقل

شرایط و قوانین حمل و نقل

شرایط حمل و نقل

اگر در انجام امور حمل و نقل و قراردهای مربوط به آن تازه کار هستید، ممکن است از شیوه های مختلف تجارت در کشورهای مختلف بی اطلاع باشید. در نظر داشته باشید که یک سوء تفاهم کوچک یا عدم درک مناسب از شرایط حمل و نقل و امور مربوط به قراردادها می تواند منجربه ضرر گسترده در زمان، انرژی و هزینه های مالی شود.

قوانین حمل و نقل

قوانین تجارت حمل و نقل یا شرایط تجاری بین المللی توسط اتاق بازرگانی بین المللی ICC با نام INCOTERM منتشر می شود. این قوانین به طور گسترده در فرآیندهای تجاری بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها مجموعه ای از اصطلاحات تجاری سه حرفی هستند که مخفف عنوان قوانینی هستند که مربوط به روش های معمول فروش قراردادی است.

این قوانین در درجه اول برای ارتباط روشن وظایف، هزینه ها و خطرات مربوط به حمل و نقل و تحویل کالا وضع شده اند. این مقررات برای کاهش یا از بین بردن کامل سوء استفاده ها و اطمینان کامل به تفسیر درست قوانین کشورهای مختلف در زمینه حمل و نقل دریایی و کشتیرانی نوشته شده اند.

این قوانین توسط دولت ها، مراجع قانونی و متخصصان صنعت حمل و نقل در سراسر جهان تایید شده و همگی ملزم به رعایت کامل و احترام به آن می باشند. این مقررات برای رفع ابهامات، سوء استفاده ها و یکپارچگی تشریفات این صنعت تصویب شده است.

تاریخچه

این قوانین برای اولین بار در سال ۱۹۳۶ نوشته و منتشر شد و بصورت دوره ای بروز می شود. نسخه هشتم بروز شده آن در اول ژانویه ۲۰۱۱ با نام Incoterms 2010  منتشر و در اختیار کشورهای مختلف قرار گرفت.

عدم قطعیت و تفسیرهای مختلف اصطلاحات تجاری در زبان و کشورهای مختلف از دلایل اصلی وضع چنین قوانینی است که برای همگان لازم الاجرا می باشد. این قوانین با بروزرسانی های منظم در سال های ۱۹۵۳، ۱۹۶۷، ۱۹۷۶، ۱۹۸۰، ۱۹۹۰، ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ منتشر شد.

مزایای قوانین در حمل و نقل بین المللی

از مزایای قوانین در حمل و نقل بین المللی می توان به هزینه های عوارض کالا اشاره کرد که طبق قانون مندرج در آن طبق فرمول خاص توضیح داده شده، اعمال می شود و از ضررهای ناشی از محاسبه های متفاوت با هر برداشتی، جلوگیری می کند.

تسلط به تفسیر و اجرای این قوانین توسط شرکت های حمل و نقل و بازرگانی با تجربه می تواند یک تجارت را سودمند و از اتلاف هزینه های اضافه مانند وقت، انرژی و هزینه های مالی جلوگیری شود. شرکت ساعی ترابر آرشام با داشتن پرسنل مجرب و آشنا به قوانین بین المللی می تواند شما را در یک تجارت بین المللی همراهی، و آن را سودمند نماید. هم اکنون با کارشناسان ما در شرکت ساعی ترابر آرشام تماس بگیرید.

تهیه و تالیف: ساعی ترابر آرشام

این مطلب به این زبان ها نیز موجود است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *