واردات از چین Import from China
واردات از چین Import from China

سهم چین از بازار جهان

همانطور که می دانید کشور چین بخش بزرگی از بازار جهان را در اختیار دارد و کالاهای خود را به اکثر کشورهای دنیا صادر می کند. کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست و بخش زیادی از کالاهای وارداتی خود را از این کشور وارد می کند. کشور چین با استفاده از نیروی کار ارزان، تولید انبوه کالا و محصولات متنوع و استفاده از تکنولوژی، تبدیل به یکی از بزرگترین قطب های تولید و صادرکننده کالاهای متنوع شده است.

کشورهای واردکننده محصولات بازار چین، بدلیل اینکه واردات این کالاها ارزانتر از تولید آن هاست، مشتری دائمی این محصولات هستند. ایران نیز یکی از بزرگترین مشتریان کالاها از سمت چین است. وجود تحریم ها و عدم توانایی در تولید قطعات و کالاهای مشابه ایران را بر آن داشته تا برای رفع این نیازها اقدام به واردات از این کشور کند.

همانطور که در مقاله قبل با عنوان واردات قطعات لوازم خانگی گفته شد، بدلیل عدم توانایی در تولید قطعات مشابه در ایران، نیاز است تا این قطعات با قیمت مناسب از چین وارد و در چرخه بازار قرار گیرند.

نحوه ورود کالای وارداتی

کالاهای وارداتی از چین به تمامی گمرک ها و بنادر کشور وارد می شوند و از راه حمل و نقل دریایی و توسط کشتی های باری حمل می شوند. بندر امام خمینی یکی از بزرگترین بنادر ایران بیشترین سهم محموله های وارداتی را در کشور دارد و گمرک این بندر یکی از شلوغترین مراکز گمرکی در ایران است.

تخصص ما

شرکت ساعی ترابر آرشام با تجربه بلند مدت خود، یکی از واردکنندگان کالاهای موردنیاز کشور از چین می باشد. این شرکت توانایی انجام کلیه مراحل واردات از جمله سفارش، حمل محموله و ترخیص کالا و انجام مراحل گمرکی با کمترین میزان اتلاف وقت، هزینه و انرژی را دارد.

بسیاری از شرکت های بازرگانی ممکن است در راه واردات از چین دچار مشکل شوند و شاید نحوه صحیح انجام این ماموریت را ندانند. همانطور که می دانید ترخیص کالا از گمرک های ایران نیازمند دانش تخصصی و تجربه بالا است. از اینرو با مشاوره و ثبت سفارشات خود در شرکت ساعی ترابر ، روند انجام واردات را تسهیل ببخشند.

تهیه و تالیف: ساعی ترابر آرشام

این مطلب به این زبان ها نیز موجود است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *